/  / Testy Corvette Stingray na Nurburgringu

Testy Corvette Stingray na Nurburgringu

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

Nurburgring to nazwa, która wywołuje dreszcz emocji wśród fanów sportów motorowych. To również miejsce, w którym od wielu lat pisane są kolejne rozdziały historii wyścigów. Obecnie słynny tor w Niemczech jest też miejscem testów europejskiej wersji nowego Chevroleta Corvette Stingray coupe.

Samochód już za kilka miesięcy pojawi się w sprzedaży w wybranych krajach Europy. "Nurburgring to bardzo wymagający tor, dlatego doskonale spełnia nasze wymagania w zakresie dostrojenia układu jezdnego europejskiej wersji modelu Corvette Stingray - tłumaczy Jim Mero, inżynier ds. dynamiki pojazdów z General Motors.

"Przykładamy szczególną uwagę do ustawień zawieszania i układu kierowniczego, ponieważ europejskie drogi różnią się od tych w Stanach Zjednoczonych. To samo dotyczy nawyków kierowców na obu kontynentach".

Eksperci ds. technicznych Chevroleta prowadzą obecnie gruntowne testy dwóch egzemplarzy tego modelu na europejskich drogach w zróżnicowanych warunkach eksploatacji. Procedury testowe są częścią opracowanego przez GM programu kontroli jakości, który przechodzą wszystkie nowe modele Chevroleta przed wejściem do sprzedaży w Europie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane