/  / Tesla Model S Performance w teście ADAC

Tesla Model S Performance w teście ADAC

null
© Tesla
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jak dotychczas modele marki Tesla nieczęsto gościły w naszym serwisie. Pora to zmienić, a dobrą okazją może być krótkie opisanie wyników testu, jaki przeprowadził niemiecki ADAC.

Jednym z modeli testowanych przez niemiecki ADAC w ostatnim czasie jest oferujący napęd elektryczny samochód Tesla Model S Performance o mocy 422 KM i maksymalnym momencie obrotowym aż 600Nm. Samochód punktuje przede wszystkim w dwóch dziedzinach. Jest to ogromna frajda z jazdy, a także niska uciążliwość dla środowiska (Tesla Model S Performance z wynikiem 98 punktów to jak na razie lider rankingu ADAC EcoTest wśród wszystkich samochodów klasy wyższej średniej).

Pięciodrzwiowe coupe Tesli wyróżnia się na tle innych samochodów elektrycznych również wysokim komfortem jazdy oraz zasięgiem, który dzięki bateriom 85 kWh przekracza na jednym ładowaniu dystans 400 km. Auto amerykańskiej produkcji jest przy tym dobrze wykonane, jednak zdaniem ADAC trudno mu konkurować na tym samym poziomie co produkty klasy premium.

Z drugiej strony, specjaliści ADAC podkreślają np. fakt, że obsługa samochodu wymaga przyzwyczajenia. Tesla Model S Performance nie jest też autem tanim: testowany egzemplarz kosztuje na rynku niemieckim – bagatela – 95 900 EUR.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane