/  / Tesla Model 3 premierowo

Tesla Model 3 premierowo

null
© Tesla
nullnullnullnullnullnull

Niektórzy uważają, że dla amerykańskiej marki ten samochód będzie przełomowy. Przede wszystkim z powodu ceny, która w porównaniu z innymi Teslami stanie się o wiele bardziej przystępna.

Nowa Tesla z napędem elektrycznym jest wymiarami nadwozia zbliżona do takich modeli jak m.in. BMW Serii 3 czy Audi A4. Na jednym "baku" samochód jest w stanie pokonać dystans do 215 mil (około 346 km). To oczywiście mniej niż w przypadku Tesli Model S, jednak według zapowiedzi producenta być może ten właśnie parametr do czasu premiery rynkowej uda się jeszcze poprawić. Prace projektowe nad Teslą 3 nadal bowiem trwają.

O atrakcyjności oferty nowej Tesli decydować mają m.in. futurystyczna stylistyka nadwozia ze szklanym dachem panoramicznym i osiągi (sprint do setki w czasie poniżej 6 sekund). Jednak jeszcze ważniejsza będzie sama cena zakupu. Firma celuje bowiem w poziom około 35 000 dolarów. Będzie to oczywiście cena wyjściowa bez dodatkowych elementów wyposażenia. A na tych przyszli nabywcy pewnie nie będą oszczędzać.Tesla 3 trafić ma w ręce pierwszych użytkowników dopiero pod koniec przyszłego roku. Fakt ten przyszłym klientom zdaje się jednak wcale nie przeszkadzać. Dotychczas zdążyli oni bowiem złożyć już ponad 100 000 zamówień i wpłacić zaliczkę w wysokości tysiąca dolarów (w razie czego można ją odzyskać).

Analitycy rynkowi podkreślają, że "trójka" może okazać się dla marki Tesla modelem przełomowym. Nie ukrywa tego nawet sam producent, który w ciągu najbliższych czterech lat chce zwiększyć globalną sprzedaż aż 10-krotnie. Zobaczymy, co z tych deklaracji wyniknie ...
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane