/  / Terenowy "japończyk" na fali

Terenowy "japończyk" na fali

TOYOTA|
null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W ciągu zaledwie jednego kwartału sprzedaż modelu Toyota Land Cruiser w Polsce przekroczyła poziom, jaki zanotowano dla tego samochodu w ciągu całego roku ubiegłego. Niedawno wersja Land Cruiser 150 przeszła lifting.

Jak podaje generalny importer, w okresie styczeń-marzec zarejestrowano na polskim rynku 138 egzemplarzy modelu Toyota Land Cruiser. To o 7 sztuk więcej niż wyniósł wynik za cały rok ubiegły. Natomiast względem samego pierwszego kwartału roku sprzedaż "terenówki" z Japonii wzrosła ponad czterokrotnie.

"Od końca 2013 roku, kiedy pojawiła się informacja o tzw. oknie kratkowym, obserwowaliśmy zwiększone zainteresowanie Land Cruiserami - powiedział Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland. "Są to wyjątkowe samochody terenowe, które wyróżniają się niespotykaną wytrzymałością i trwałością, na całym świecie słyną wręcz z niezniszczalności, a przy tym wyróżniają się luksusowym wyposażeniem i najwyższym komfortem. Możliwość odliczenia od zakupu Land Cruisera pełnego podatku VAT zainteresowała wielu przedsiębiorców".

"Po zakończeniu okna kratkowego Land Cruiser nadal cieszy się jednak dużym zainteresowaniem, co odbieramy jako dowód uznania naszych klientów dla legendarnego charakteru modelu oraz zmian wprowadzonych w 2014 roku - kontynuuje Pawlak. "Bardziej martwimy się dziś o dostępność samochodów w kolejnych miesiącach niż o spadek zainteresowania w związku ze zmianą przepisów podatkowych".

Na koniec bieżącego roku polska centrala Toyoty zakłada trzykrotnie większą sprzedaż Land Cruisera niż w roku 2013.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane