/  / Terenowa legenda

Terenowa legenda

Toyota|
null
© Toyota
null

Land Cruiser serii J7 – legendarna odmiana terenowego modelu Toyoty, która dotarła do najbardziej niedostępnych i wymagających zakątków ziemi – obchodzi w tym roku 30-tą rocznicą uruchomienia produkcji.

Land Cruiser J7 zadebiutował na rynku w 1984 roku. Przez 30 lat produkcji stał się jednym z najlepiej sprzedających się samochodów terenowych na świecie. Dzięki wytrzymałości, trwałości i dzielności terenowej można go dziś spotkać pod każdą szerokością i długością geograficzną, na każdym z kontynentów czy w każdej ze stref klimatycznych.

Z okazji 30-tej rocznicy Land Cruiser J7 wraca na okres roku do sprzedaży na swoim rodzimym, japońskim rynku, z którego został wycofany w 2004 roku. Oferowany będzie w dwóch wariantach nadwozia (osobowym i pick-up z podwójną kabiną), z 4-litrowym, 6-cylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 231 KM.

Toyota zakłada sprzedaż w Japonii na poziomie około 200 egzemplarzy miesięcznie.

Land Cruiser J7 mimo dwóch zmian modelowych (1999 i 2004) do dziś zachował swój charakter surowego samochodu terenowego, wyróżniając się ramową konstrukcją podwozia, dołączanym napędem na cztery koła oraz trwałością i wytrzymałością. Jest jedną z najważniejszych rynkowo odmian w całej 63-letniej historii modelu Land Cruiser. Łącznie znalazł ponad 2,5 mln klientów.

Na rynku europejskim Toyota oferuje aktualnie współczesne odmiany Land Cruisera: modele serii J15 (Land Cruiser 150) oraz J20 (Land Cruiser V8).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane