/  / Teraz Citan pomieści nawet 7 osób

Teraz Citan pomieści nawet 7 osób

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnullnull

Gamę miejskiego auta dostawczego Mercedes Citan uzupełniają dwie nowe odmiany silnikowe: wysokoprężny Citan 111 CDI (110 KM) oraz benzynowy Citan 112 (114 KM). Natomiast wiosną do oferty dołączy Citan Kombi, mieszczący nawet siedem osób.

W ciągu roku od momentu premiery Mercedes Citan zdążył się już zadomowić na rynku samochodów użytkowych. Jak dotychczas wóz zadebiutował we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii, Norwegii i Turcji. Teraz czeka go premiera w Rosji oraz w Chile.

W dalszej kolejności pod uwagę brane są dla Citana także rynki Azji Południowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu.

Citan 111 CDI
Do oferty wersji z jednostkami wysokoprężnymi dołącza topowy Citan 111 CDI. Napędza go 1,5-litrowy turbodiesel o mocy 110 KM i 240 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Omawiana wersja przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 12,3 s.

Jak podkreśla producent, dostępna siła napędowa umożliwia sprawną jazdę nawet z pełnym obciążeniem, a prędkość maksymalna, równa 170 km/h, przydaje się podczas podróży na długich dystansach.

Jednocześnie Citan 111 CDI należy do najbardziej oszczędnych i przyjaznych środowisku modeli w klasie: zaopatrzony w opcjonalny pakiet BlueEfficiency z funkcją Eco start/stop samochód zużywa według danych fabrycznych średnio około 4,4 l ON/100 km.

Ceny Citana 111 CDI w wersji Furgon z długim rozstawem osi zaczynają się od 59 440 zł (netto).

Citan 112
Nowy Citan 112 to zwinny pomocnik: jego niewielki silnik o pojemności 1,2 litra generuje moc 114 KM oraz 190 Nm maksymalnego momentu obrotowego, zapewniając dobre osiągi. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 11,7 s, a prędkość maksymalna wynosi 173 km/h.

Również ta wersja należy do liderów oszczędności: jej standardowe wyposażenie obejmuje pakiet BlueEfficiency i funkcję Eco start/stop, a średnie zużycie paliwa wynosi według producenta jedynie około 6,1 l/100 km.

Mercedes-Benz Citan 112 w wersji Furgon z długim rozstawem osi kosztuje od 53 290 zł (netto).

Obie wymienione jednostki współpracują z 6-stopniową przekładnią manualną. Szeroka rozpiętość przełożeń umożliwia sprawną jazdę bez konieczności częstego sięgania do dźwigni zmiany biegów i pozwala utrzymywać niskie obroty podczas podróży z wyższymi prędkościami.

Przekłada się to na niewielki poziom hałasu w kabinie oraz niskie zużycie paliwa.

Nowa wersja Citana nawet dla siedmiu osób
Kolejna nowością w gamie Citana jest Kombi z miejscem nawet dla siedmiu osób, bazujące na najdłuższej wersji o długości 4705 mm.

Model przeznaczono do komercyjnego lub prywatnego transportu pasażerskiego. Dwa oddzielne fotele w trzecim rzędzie mają osobną regulację wzdłużną oraz niezależnie składane oparcia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane