/  / Ten "chińczyk" może się podobać

Ten "chińczyk" może się podobać

null
© Qoros
nullnull

To może być bardzo ciekawa premiera podczas marcowej wystawy motoryzacyjnej Genewa 2014 (6-16 marca). Wówczas to przed szeroką publicznością zaprezentuje się nowy model Qoros 3 hatchback.

Omawiany samochód bazuje na tej samej konstrukcji, którą z powodzeniem zastosowano w wersji Qoros 3 limuzyna. Przypomnijmy, że chiński sedan w niedawnych badaniach zderzeniowych Euro NCAP nie dość, że uzyskał wysoką ocenę pięciogwiazdkową, to jeszcze zajął pierwsze miejsce jako auto, które według wspomnianej organizacji oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa spośród wszystkich pojazdów przetestowanych na przestrzeni całego roku 2013.

Qoros 3 hatchback to auto adresowane do młodych, mieszkających w metropoliach klientów, oferujące nowoczesne rozwiązania takie jak system infotainment QorosQloud obsługiwany za pomocą 8-calowego ekranu dotykowego. W porównaniu z nieco lepiej znaną już wersją sedan druga nowość produkcyjna chińskiej marki ma m.in. nieco zmieniony przód (wzór grilla, przedni zderzak, światła przeciwmgielne).

Nowości rynkowe 2014

Obie wersje kompaktowego modelu marki Qoros mają ten sam rozstaw osi, szerokość oraz wysokość, natomiast z powodu krótszego zwisu tylnego długość całkowita odmiany hatchback wynosi 4438 mm (-177 mm).Oba produkty oferują identyczną gamę silnikową: są to jednostki wolnossące i doładowane o pojemności skokowej 1,6 litra (moc 125 lub 155 KM), współpracujące z przekładnią manualną o 6 biegach lub z dwusprzęgłowym 6-stopniowym automatem.

W ciągu najbliższych kilku lat Qoros zamierza stopniowo powiększać portfolio oferowanych produktów, tak aby docelowo dysponować pełną gamą modelową we wszystkich istotnych segmentach rynkowych.

Jako ciekawostkę warto dodać, że w proces tworzenia nowej marki z Chin zaangażowali się wiodący dostawcy motoryzacji (np. Bosch, Continental), a wysokie stanowiska menedżerskie zajmują specjaliści z Niemiec.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane