/  / Takiej opony chyba jeszcze nie było

Takiej opony chyba jeszcze nie było

NOKIAN|
null
© Nokian
null

Firma Nokian Tyres wprowadziła rewolucyjne rozwiązanie dla opon zimowych, które umożliwia kierowcy wysunięcie kolców i poprawę przyczepności opony za pomocą jednego przycisku. Kiedy kolce nie są potrzebne, wsuwają się z powrotem do opony.

Ta technologia, przedstawiona przez fińskiego producenta opon w 80-tą rocznicę powstania opon zimowych, daje nam przedsmak tego, co czeka nas w przyszłości.

Pomysł na połączenie w jednej oponie opcji z kolcami i bez pozwala kierowcy na dostosowanie się do zmieniających się warunków na drodze. Na suchych nawierzchniach i przy stabilnych warunkach zimowych nie używa się kolców, można natomiast wysunąć je na oblodzonej drodze.

Koncepcja ta wykorzystuje wzór bieżnika oraz rozwiązania konstrukcyjne niedawno wprowadzonych zimowych opon z kolcami Nokian Hakkapeliitta 8 SUV. Kolce we wszystkich czterech oponach wysuwają się i chowają w tym samym czasie.Kolec składa się z głównej części, która pozostaje na swoim miejscu, oraz ruchomej metalowej końcówki umieszczonej w środku.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane