/  / Tak wygląda nowy Focus kombi

Tak wygląda nowy Focus kombi

Informacja własna|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Dostępność w ofercie modelu Ford Focus nowej generacji w wersji nadwoziowej kombi to jakże ważne wzmocnienie dla całej gamy produktowej marki w segmencie C. Oto galeria zdjęć, która prezentuje to auto.

Dostępność w ofercie modelu Ford Focus nowej generacji w wersji nadwoziowej kombi to jakże istotne wzmocnienie dla całej gamy, która obok pięciodrzwiowego hatchbacka obejmuje również odmianę sedan.

Model kombi to tradycyjnie ważna część oferty produktowej Forda Focus. Szacuje się, że na rynku europejskim odmiana kombi będzie stanowiła ponad 30% całkowitej sprzedaży nowego Focusa (w takich krajach jak Niemcy oraz Włochy ma to być nawet powyżej 50%).

"Jednym z największych atutów Forda Focus w Europie była zawsze dostępność atrakcyjnej i uniwersalnej wersji kombi, która pod względem popularności ustępowała tylko wersji 5-drzwiowej - mówi John Fleming, prezes i dyrektor generalny Ford of Europe. "Dla nabywców wybierających tę wersję istotna jest duża ilość miejsca w bardzo uniwersalnym wnętrzu kombi, a przy tym przywiązują oni dużą wagę do najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, świetnych własności jezdnych i atrakcyjnej linii nadwozia. Jesteśmy przekonani, że nowy Ford Focus kombi z nawiązką zaspokoi oczekiwania tej grupy klientów pod każdym z wymienionych względów".

Przy rozstawie osi wynoszącym 2648 mm, Focus kombi nie różni się pod tym względem od wersji nadwoziowej hatchback czy sedan, jednak celem wygospodarowania większej ilości przestrzeni bagażowej długość całkowita została auta zwiększona o 198 mm (do 4556 mm).

Przy ustawieniu tylnych foteli w normalnej pozycji Focus kombi ma według pomiarów producenta bagażnik oferujący 490 litrów pojemności (auto załadowane do tylnej półki; zestaw naprawczy). W wersji dwuosobowej (po złożeniu tylnych siedzeń powstaje wówczas płaska równa powierzchnia) użytkownik ma do dyspozycji nawet 1516 litrów (auto załadowane do sufitu; zestaw naprawczy).

W bagażniku można przewozić przedmioty mierzące nawet 1149 mm na szerokość (liczone między nadkolami), co w porównaniu z wersją pięciodrzwiową jest wynikiem lepszym o 119 mm.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane