/  / Tak wygląda nowy Chevrolet Spark

Tak wygląda nowy Chevrolet Spark

null
© Chevrolet
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Amerykańska marka prezentuje kolejne wcielenie swojego miejskiego malucha – Chevroleta Sparka. Auto wejdzie do sprzedaży za Oceanem w czwartym kwartale 2015.

W swoim kolejnym wcieleniu Chevrolet Spark 2016 oferuje nowe systemy w zakresie aktywnego bezpieczeństwa jazdy. Klienci będą mogli "uzbroić" auto m.in. w monitoring martwego pola lusterek i system ostrzegający w razie próby niezamierzonego opuszczenia pasa ruchu oraz w sytuacji nieuchronnej kolizji z pojazdem jadącym z przodu.

Dla Sparka przewidziano zupełnie nową jednostkę napędową 1.4 Ecotec, która rozwijać będzie moc blisko 100 KM. Silnik będzie można sparować ze skrzynią manualną lub z bezstopniową przekładnią CVT.

Na tej samej płycie podłogowej, która trafiła do Sparka, powstaje też nowy model miejski z gamy Opla – czyli Karl – oraz siostrzany Vauxhall Viva (dostępny w Wielkiej Brytanii).

Do dziś łączna sprzedaż Sparka na świecie przekracza poziom 1,1 mln egzemplarzy, licząc od momentu debiutu rynkowego pod koniec 2009. Najwięcej klientów auto zdobywa w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych oraz w Meksyku.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane