/  / Tak wygląda Mitsubishi Concept GC-PHEV

Tak wygląda Mitsubishi Concept GC-PHEV

MMC|
null
© MMC
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Podczas tegorocznej edycji Salonu Samochodowego w Pekinie (Auto China 2014), Mitsubishi po raz pierwszy zaprezentuje w Chinach dwa koncepcyjne modele – MITSUBISHI Concept GC-PHEV oraz MITSUBISHI Concept XR-PHEV.

Oba wspomniane powyżej modele koncepcyjne wyróżniają się nowoczesną stylistyką, która odzwierciedla ich innowacyjną funkcjonalność i wysoki poziom bezpieczeństwa. Zarówno MITSUBISHI Concept GC-PHEV, jak i MITSUBISHI Concept XR-PHEV wykorzystuje unikatową technologię earth TECHNOLOGY, wskazując kierunek rozwoju marki w najbliższej przyszłości.

MITSUBISHI Concept GC-PHEV to pełnowymiarowy SUV ze stałym napędem na cztery koła, trzylitrowym, turbodoładowanym silnikiem spalinowym V6 MIVEC  montowanym z przodu i sprzężonym z ośmiostopniową przekładnią automatyczną oraz z hybrydowym, elektrycznym układem napędowym typu plug-in (PHEV), na który składa się mocna elektryczna  jednostka napędowa oraz zespół wydajnych akumulatorów. Całość zapewnia moc i osiągi, jakich nie powstydziłby się żaden model klasy SUV z konwencjonalnym układem napędowym.

Natomiast MITSUBISHI Concept XR-PHEV to kompaktowy SUV. Ten przednionapędowy pojazd oferuje układ PHEV z umieszczonym z przodu, turbodoładowanym silnikiem spalinowym MIVEC o pojemności 1.1 litra i układem bezpośredniego wtrysku paliwa, oraz  motor elektryczny połączony z zespołem wydajnych akumulatorów.

Oba modele wyposażono w pakiet najnowszych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa czynnego, jakimi dysponuje firma MMC, oraz w systemy komunikacyjne. Znajdziemy tu między innymi układ wykrywania zagrożenia na drodze, który aktywuje odpowiednie systemy bezpieczeństwa, oraz system wczesnego wykrywania usterek i awarii, który informuje kierowcę o konieczności wizyty w warsztacie lub wykonania innych czynności związanych z obsługą pojazdu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane