/  / Tak wygląda Mazda CX-3

NOWOŚĆ | Tak wygląda Mazda CX-3

null
© Mazda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Dynamiczny design, przyjazne dla użytkownika wnętrze oraz pewność prowadzenia – oto atuty, jakimi klientów chce skusić Mazda CX-3. Nowy SUV japońskiej marki wejdzie do sprzedaży w roku przyszłym.

Mierząca 4275 mm długości, Mazda CX-3 to samochód typu SUV, stworzony według sprawdzonych rozwiązań stylistycznych japońskiej marki. W oczy rzuca się odważnie zaprojektowany otwór wlotu powietrza do chłodnicy, który swoim kształtem różni się nieco od wcześniejszych modeli Mazdy. Dzięki wygięciu przednich błotników do tyłu – pod słupki A – pojazd oglądany z boku sprawia wrażenie większego niż można by wnioskować z jego rzeczywistych wymiarów nadwozia.

Mazda CX-3 i podstawowe parametry:
- długość: 4275 mm
- szerokość: 1765 mm
- wysokość: 1550 mm
- rozstaw osi: 2570 mm
- zawieszenie tylne: belka skrętna
- układ kierowniczy: zębatkowy
- hamulce przód/tył: tarcze wentylowane/pełne

A jak prezentuje się wnętrze "japończyka"? Jak podkreśla producent, wszystkie tarcze, wyświetlacze i kontrolki rozmieszczone są odpowiednio do potrzeb kierowcy – zgodnie z wizją kokpitu, w którym nie trzeba odwracać wzroku od drogi. Dużą uwagę przywiązano do umieszczenia dźwigni zmiany biegów wysoko na konsoli środkowej, dzięki czemu prowadzący może gładko przenosić rękę między nią a kierownicą, posługując się nią z łatwością i bez nadmiernego użycia siły.

Kierowca oraz pasażerowie z pewnością docenią obecność na pokładzie takich udogodnień jak m.in. wyświetlacz przezierny czy system łączności MZD Connect, który zwiększa bezpieczeństwo i wygodę korzystania z funkcji takich jak połączenia i komunikacja przez internet. System ten jest niezwykle wygodny, gdyż pozwala za pośrednictwem Bluetooth na korzystanie z zestawów głośnomówiących, odbieranie krótkich SMS-ów oraz słuchanie radia internetowego, w tym m.in. Aha by Harman.

Na liście dostępnych jednostek napędowych przewidziano dla Mazdy CX-3 silnik benzynowy Skyactiv-G 2.0 z wtryskiem bezpośrednim – dostępny w dwóch wersjach mocy – oraz wysokoprężną konstrukcję Skyactiv-D o pojemności skokowej 1,5 litra. W zależności od wybranej wersji auto dysponować będzie napędem na przednią lub na obie osie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane