/  / Tak sprzedają się modele Skody

Tak sprzedają się modele Skody

null
© Skoda
null

Skoda Octavia i długo, długo nic. Tak można w wielkim skrócie podsumować wyniki sprzedaży poszczególnych modeli czeskiej marki po pierwszym półroczu 2014.

Według danych producenta z Mlady Boleslav, najchętniej kupowanym modelem w całym pierwszym półroczu była dla firmy Skoda Octavia. "Czeszka" sprzedała się łącznie w liczbie około 194 800 egzemplarzy i dzięki temu poprawiła wynik ubiegłoroczny o 7,5%.

Octavii kroku próbuje dotrzymać jej mniejszy "brat", czyli Skoda Rapid. W pierwszym półroczu na zakup omawianego modelu Skody zdecydowało się 102 400 klientów (+166,7%). Na trzecie miejsce podium spadła natomiast Fabia, której rezultat wynosi około 87 900 egzemplarzy (-20,2%).

Nie zapominajmy jednak, że podczas najbliższej wystawy w Paryżu światło dzienne ujrzy Fabia nowej generacji. Ten wyczekiwany z zainteresowaniem debiut zapewne przełoży się na duży wzrost sprzedaży, jakiego będziemy świadkami w roku 2015.

O miejsce czwarte na "liście przebojów" w gamie Skody walczą dwa modele: Yeti oraz Superb. Póki co, na koniec pierwszego półrocza górą jest kompaktowy SUV, który zapewnił sobie wynik na poziomie prawie 53 000 sprzedanych egzemplarzy (+26,5%). Natomiast po stronie Skody Superb jest "tylko" 46 400 sztuk (-9%).

Wyniki sprzedaży innych modeli Skoda Auto po pierwszym półroczu przedstawiają się tak:
- Skoda Citigo: 22 700 sztuk (-9%)
- Skoda Roomster: 15 500 sztuk (-10,2%)

W sumie spółka z Mlady Boleslav dostarczyła klientom na świecie rekordowe 522 500 samochodów, co w porównaniu z pierwszym półroczem roku ubiegłego daje wzrost o dynamice 12,5%.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane