/  / Tak może wyglądać nowy VW Touareg

Tak może wyglądać nowy VW Touareg

null
© Volkswagen
null

Marka z Wolfsburga stawia na premiery w segmencie SUV. I już szykuje kolejną nowość. A będzie nią luksusowy model z rozbudowanym systemem multimedialnym i napędem hybrydowym.

Volkswagen – podczas rozpoczynającej się lada dzień wystawy Beijing Motor Show 2016 – zaprezentuje swój nowy model koncepcyjny. Ale nie będzie to byle jaki samochód. Zapowiada się bowiem premiera luksusowego SUV-a nowej generacji. Według różnych serwisów motoryzacyjnych, z wielką dozą prawdopodobieństwa można zakładać, że szykowany projekt stanowi zapowiedź Volkswagena Touarega w jego trzecim wcieleniu.

Oficjalnych informacji na temat wspomnianego modelu studyjnego na razie mało. Producent ujawnił tyle, że w aucie znajdziemy zaawansowany system multimedialny, dzięki któremu zdecydowana większość funkcji pokładowych obsługuje się z poziomu ekranu dotykowego. A to spowodowało, że na desce rozdzielczej liczbę pokręteł i przycisków dało się ograniczyć do minimum.Pod maskę trafił natomiast hybrydowy układ napędowy z możliwością zasilania baterii z gniazdka (Plug-In). Kierowca może liczyć na moc maksymalnie 381 koni oraz do 700 Nm momentu obrotowego. W trybie elektrycznym samochód jest w stanie pokonać dystans do 50 km.

Na sprint do setki potrzeba około 6 sekund, a maksymalnie da się z samochodu wycisnąć prędkość powyżej 220 km/h.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane