/  / Tak jeździ nowy Opel Corsa

Tak jeździ nowy Opel Corsa

null
© GM Company
null

Wcześniejsze plotki okazały się prawdziwe! W tym roku szerokiej publiczności zaprezentuje się Opel Corsa nowej generacji. Samochód będzie jedną z gwiazd jesiennej wystawy motoryzacyjnej w Paryżu.

Nowa Corsa będzie dostępna dla klientów w dwóch wersjach nadwoziowych jako auto 3- lub 5-drzwiowe. Egzemplarze prototypowe, które widać na załączonym zdjęciu oraz w materiale video, są dobrze ukryte pod kamuflażem testowym, jednak wnikliwy obserwator może dostrzec, jak w wersji ostatecznej Opla będzie wyglądać np. układ reflektorów oraz kształt atrapy chłodnicy.

Ciekawych zmian spodziewać się można we wnętrzu samochodu. Na pokładzie znajdziemy systemy infotainment i technologie wspomagające pracę kierowcy, wraz z dużym ekranem dotykowym ulokowanym na konsoli centralnej. Godną uwagi propozycją w gamie silnikowej będzie natomiast 3-cylindrowy silnik benzynowy z doładowaniem, który generować będzie maksymalnie moc 90 lub 115 KM.

Nowa Corsa nadal jest jeszcze w fazie ostatnich poprawek i modyfikacji, jednak dziennikarze, którzy mieli właśnie okazję sprawdzić możliwości auta na trasie, wskazują na takie atuty Opla jak lepszy niż u poprzednika komfort jazdy oraz wysoka kultura pracy 115-konnej jednostki napędowej, która rozwija maksymalny moment obrotowy 170Nm i dobrze "współpracuje" z również nowo opracowaną skrzynią manualną o sześciu przełożeniach.


Według informacji pochodzących z prasy niemieckiej, zamówienia na nową Corsę będzie można składać poczynając od sierpnia. Pierwsze samochody mają natomiast trafić do klientów pod koniec roku.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane