/  / Tajemnicza nowość Hyundaia

Tajemnicza nowość Hyundaia

null
© Hyundai
null

Na jesieni bieżącego roku marka Hyundai zaprezentuje na rynku europejskim nowy model z segmentu popularnego. Będzie to samochód klasy subkompaktowej.

Niestety, nie udało nam się oficjalnie potwierdzić, o jaki dokładnie produkt chodzi. Czy będzie to np. następca dla modelu Hyundai i20 obecnej generacji, jak spekuluje część zagranicznej prasy branżowej?
 
Tegoroczna nowość jest częścią zakrojonej na szeroką skalę strategii wzrostu marki Hyundai pod hasłem "Product Momentum 2017". W ramach tego planu koncern zamierza w ciągu pięciu lat przedstawić 22 nowe modele samochodów oraz wersje modelowe. Początek dał Hyundai i10 drugiej generacji, który zadebiutował pod koniec ubiegłego roku.

Podczas marcowych targów Genewa 2014 byliśmy świadkami premiery modelu koncepcyjnego Hyundai Intrado, w którym wykorzystano wykonaną z włókna węglowego konstrukcję oraz najnowsze doświadczenia koncernu w dziedzinie projektowania napędu ogniw paliwowych zasilanych wodorem. Omawiany projekt jest ważny z jeszcze jednego powodu: otóż od strony stylistycznej samochód pomógł stworzyć sam Peter Schreyer.

W roku bieżącym o względy klientów europejskich i polskich powalczy inna nowość Koreańczyków, czyli Hyundai Genesis sedan (model na zdjęciu). Będzie to luksusowa limuzyna klasy premium, wyposażona w silnik 3.8 V6 GDI o mocy 315 KM z 8-biegową, automatyczną skrzynią biegów. Genesis jest pierwszym sedanem Hyundaia, który posiada napęd na wszystkie koła H-TRAC.

W latach kolejnych marka Hyundai w Europie stawia na dalszy rozwój, który nabierze rozmachu m.in. dzięki premierom obejmującym kolejne modele SUV, jak również nowe technologie napędowe takie jak hybrydy i 7-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa, jak również wydajne jednostki benzynowe o małej pojemności skokowej, które wyposażono w doładowanie oraz bezpośredni wtrysk paliwa.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane