/  / Ta trójka przełamuje niemiecką dominację

Ta trójka przełamuje niemiecką dominację

null
© Ford
null

Nad Renem modele zagraniczne nie mają łatwego życia. Rywale ze stajni Volkswagena, Audi czy BMW są po prostu za silni. Ale od czasu do czasu i tym zagranicznym udaje się zapunktować w rankingu topowych graczy. Tak jak np. amerykańskiemu Mustangowi.

Na kilkanaście segmentów niemieckiego rynku samochodów osobowych pierwsze miejsca w statystykach zajmują zazwyczaj modele rodzimych marek. Volkswagen Golf – na czele kompaktów. Opel Corsa lub VW Polo – wśród samochodów małych. Audi A4 czy Volkswagen Passat – w klasie średniej. Albo Mercedes Klasy S lub BMW Serii 7 – w grupie aut luksusowych.

Ale i od tej reguły trafiają się wyjątki. I tak w statystykach za sierpień najchętniej rejestrowanym w Niemczech modelem klasy mini został już drugi miesiąc z rzędu Fiat 500. Uzyskał on wynik powyżej 3 100 egzemplarzy (+24,1%), co przełożyło się na udział w segmencie rzędu 18,7%. Wśród samochodów sportowych znów zabłysnął natomiast produkowany za wielką wodą Ford Mustang. Wynik "amerykanina" – 439 rejestracji i udział na poziomie 17%.

Jest jeszcze Fiat Ducato. To może nie zaskoczenie, ale nad Renem model włoskiej marki tradycyjnie już okupuje pierwsze miejsce wśród samochodów kempingowych oraz kamperów.

comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane