/  / Szukasz fajnej limuzyny? Może Mazda6?

Szukasz fajnej limuzyny? Może Mazda6?

null
© Mazda
null

Na podstawie wyników niedawno rozstrzygniętego plebiscytu Auto Trophy 2013 można zaryzykować stwierdzenie, że Mazda to aktualnie bodaj najbardziej lubiany japoński producent na rynku niemieckim.

W najnowszej edycji konkursu Auto Trophy, jaki z udziałem swoich czytelników cyklicznie organizuje niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Zeitung, dwa modele Mazdy zdobyły w swoich segmentach pierwsze miejsce: podobnie jak rok wcześniej Mazda6 nowej generacji nie miała sobie równych w klasie średniej/samochody marek importowanych, uzyskując wynik 22,8% głosów. To więcej niż najpoważniejsi konkurenci jak Volvo S60/V60 (13,6%) oraz Lexus IS (12,4%).

Drugim modelem Mazdy uhonorowanym nagrodą Auto Trophy jest kultowy roadster MX-5, który wygrał w kategorii kabrioletów w cenie do 30 000 EUR/modele importowane na rynek niemiecki. Wynik aż 53,9% zdobytych głosów to zdecydowanie więcej niż najpoważniejsi rywale w postaci Fiata 500C (12,9%) oraz Peugeot 308 CC (10,9%).

Jeszcze jeden sukces japońskiej marki w tegorocznym konkursie Auto Trophy to wysokie, drugie miejsce, jakie zapewnił sobie CX-5 w kategorii SUV-ów kosztujących do 30 000 EUR/modele importowane. Reprezentant Mazdy uzyskał 12,3% głosów, a więc mniej od Skody Yeti (17,8%), ale więcej niż Land Rover Freelander (9,8%).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane