/  / Szpiegowskie zdjęcia nowej Supry

Szpiegowskie zdjęcia nowej Supry

null
null

W tym tygodniu fotoreporterom udało się wyśledzić zakamuflowane auto, które nie może być niczym innym jak długo oczekiwanym następcą legendarnej Toyoty.

Przyłapany prototyp ma długą maskę jak klasyczna Supra, zaś kształt błotników przypomina FT-1 Concept, czyli samochód pokazany w 2014 na targach w Detroit, który uważany jest za koncepcyjną zapowiedź dynamicznej Toyoty.

W 2012 roku firma BMW oraz producent Corolli ogłosili współpracę nad nowymi bliźniaczymi modelami sportowymi. Dzięki japońsko-niemieckiemu projektowi powstanie BMW Z5, czyli kontynuacja produkowanego w latach 2002-2008 modelu Z4, oraz długo oczekiwany następca Supry. Cztery generacje Toyoty produkowano w latach 1978-2002. Model odnosił sukcesy w motosporcie i wciąż cieszy się ogromnym sentymentem wśród fanów japońskiej marki.

Obecnie Toyota ma w sprzedaży jedno sportowe coupe (tylnonapędowe GT86 o mocy 200 KM). Ofertę największego japońskiego producenta uzupełniają sportowe Lexusy jak RC, GS 450h, RC F, GS F oraz LFA. Jednak od dawna już wiadomo, że Toyota nie zamierza poprzestać na jednym tylko modelu i że docelowo jej gama sportowa będzie się składać z małego SF-R, kompaktowego GT86 oraz z okrętu flagowego.

ZOBACZ:
Zdjęcia zakamuflowanej wersji Toyoty Supry

Co prawda Toyota nie ujawniła jeszcze nazwy swojego przyszłego coupe. Dotarła jednak informacja, że w międzyczasie firma ponownie zastrzegła sobie nazwę "Supra" w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie.

Produkcyjnej wersji Supry spodziewać się można w roku 2019. Na pewno będzie miała napęd na tylną oś – to rozwiązanie świetnie się sprawdza w aktualnym modelu GT86. Pod maską znajdą się prawdopodobnie dwa silniki do wyboru: cztero- i sześciocylindrowy. Możliwe, że dołączy również V6 twin-turbo, który podobno opracowywany jest dla nowych Lexusów GS oraz LS.

Możemy się też spodziewać elektryfikacji napędu – w końcu to Toyota, a technologia hybrydowa jest wizytówką firmy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane