/  / Szczęśliwy talizman Renault?

Szczęśliwy talizman Renault?

null
© Renault
null

Nowy sedan Renault z segmentu D będzie nazywać się Talisman. Czy nazwa ta rzeczywiście przyniesie Francuzom szczęście, a model okaże się przysłowiowym strzałem w "10"?

Marka znad Sekwany tak zapowiada swoją najnowszą premierę: "Renault nadaje swoim modelom nazwy symbolizujące ich styl i osobowość oraz czytelne na wszystkich rynkach. I tak Talisman – nowy model Renault z segmentu D – otrzymał charyzmatyczną nazwę przywołującą skojarzenia z mocą i ochroną. Jest ona też łatwa do wymówienia i zrozumiała na całym świecie. Nazwa ta świetnie podkreśla moc i energię emanującą z tego samochodu. Solidna i rasowa bryła w połączeniu z innowacyjnymi technologiami gwarantuje pasażerom bezpieczeństwo i ochronę. Talisman zapewnia intensywną przyjemność jazdy".

Pierwsze zdjęcia modelu Renault Talisman oraz dane techniczne zostaną opublikowane 6 lipca. Według wiarygodnych źródeł, przyszła gama modelowa – obok sedana – obejmować będzie również odmianę kombi, co jest zrozumiałe z punktu widzenia popularności, jaką tego typu auta cieszą się na rynku europejskim.

Bazą dla Renault Talisman jest modularna platforma CMF, jaką stosuje w swoich modelach alians Renault-Nissan.


Następca rynkowy Laguny nie będzie miał łatwego życia. Jego rywalami o względy klientów europejskich są takie modele jak np. Volkswagen Passat i Ford Mondeo, a także m.in. – niedawno zmodernizowany – Peugeot 508. Z drugiej jednak strony ostatnie nowości spod znaku rombu wzbudzają duże zainteresowanie w prasie motoryzacyjnej i nie tylko. Wystarczy tu wymienić chociażby Renault Twingo, crossovera Espace czy kompaktowego Kadjara, który konstrukcyjnie wiele ma wspólnego ze świetnie sprzedającym się Nissanem Qashqaiem.

Według planów generalnego importera, premiera modelu Renault Talisman na rynku polskim planowana jest wstępnie w styczniu 2016.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane