/  / Syrena bez dachu

Syrena bez dachu

null
© AK Motor International Corporation
nullnullnullnull

Co powiecie na Syrenę w wersji kabriolet? Na razie jest to tylko wersja koncepcyjna, jednak firma, która pracuje nad projektem, wyliczyła, że takie auto mogłoby kosztować w granicach około 60 000-70 000 złotych.

AK Syrena Meluzyna Kabri, bo o niej mowa, zapowiadana jest jako pierwszy oficjalny samochód w wersji kabriolet, przeznaczony do produkcji, w całej 60-letniej historii modeli Syrena. W zamyśle twórców – firmy AK Motor International Corporation z Kanady – ma to być auto stylowe i luksusowe, ale jednocześnie przystępne cenowo. Aby zapewnić niewygórowaną cenę samochodu, postanowiono zastosować prosty w obsłudze system do otwierania lub zamykania dachu. Wokół przedniej i tylnej szyby użyte zostały strukturalne ramy, które również funkcjonują jako stałe słupki A i C.

Ramy strukturalne są na stałe zamontowanymi roll-barami, zapewniającymi najwyższe możliwe bezpieczeństwo podczas jazdy "z wiatrem we włosach", w przypadku ewentualnego dachowania.

Środkowa część dachu, wykonana ze specjalnego lekkiego materiału, z łatwością się montuje, aby przykryć kabinę, i może być równie łatwo zdejmowana, zwijana i jednocześnie przewożona w bagażniku auta. Twardy dach może być zainstalowany na porę zimową, także z możliwością montażu na dachu stelaża na deskę snowboardową lub narty.

Nowa AK Syrena Meluzyna Kabri prezentuje również powrót do klasycznych "Luksusowych Drzwi", w które były wyposażone wszystkie modele Syreny z lat 1955-1972. Trzymając się modularności platformy Syreny Meluzyny, w Kabri zastosowano całkowicie nowy mechanizm otwierania i zamykania drzwi. Mają one zawiasy z tyłu, umożliwiając tym samym otwieranie drzwi do przodu.

Klamki do drzwi Kabri są precyzyjnie wykonane jako kontynuacja ozdobnego graficznego elementu, znajdującego się na przednim błotniku. Symbol mitycznej Syrenki, wykorzystanej jako ozdobny detal na przednim błotniku, może być zamieniony przez właściciela samochodu na inny element podkreślający  indywidualność użytkownika (np. herb miasta, drużyny piłkarskiej, nazwisko lub inicjały).

Twórcy projektu chcieliby, aby Syrena Meluzyna Kabri oferowała przyszłym użytkownikom liczne możliwości personalizacji wybranego egzemplarza.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane