/  / Świetny miesiąc Tiguana

Świetny miesiąc Tiguana

null
© Volkswagen
null

SUV ze stajni Volkswagena znalazł się w TOP-10 listy najchętniej kupowanych modeli na europejskim rynku nowych samochodów osobowych.

Firma analityczna JATO Dynamics opublikowała zestawienie z listą najchętniej kupowanych modeli na rynku europejskim za sierpień. Z opracowania wynika, że pierwszą trójkę rankingu otwiera niezmiennie Volkswagen Golf, który uzyskał wynik na poziomie prawie 30 000 rejestracji. Kolejne miejsca listy należą natomiast do VW Polo (14 800 sztuk) oraz Forda Fiesty (14 600).

Ze wspomnianej trójki tylko Fiesta poprawiła swoje ubiegłoroczne notowania – dokładnie o 11,3%. Natomiast obaj reprezentanci Volkswagena stracili odpowiednio 11,5% oraz 10,6%.

Z drugiej strony wzrostem – i to bardzo wyraźnym – może pochwalić się nowy Volkswagen Tiguan. Ten gracz z segmentu SUV poprawił swoje ubiegłoroczne notowania aż o 79,1% do prawie 14 300 egzemplarzy. To daje Tiguanowi pierwsze miejsce w segmencie oraz pozycję #6 w całym zestawieniu modelowym.

Oprócz VW Tiguana duże wzrosty sierpniowe zanotowały też takie modele z czołowej dziesiątki rynku europejskiego jak Opel Astra (miejsce #4; +23%) i Corsa (#8; +22,2%), a także Audi A4 (#10; +44,5%).

comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane