/  / Światowy rekord Skody Citigo CNG

Światowy rekord Skody Citigo CNG

Skoda|
null
© Skoda
null

Skoda Citigo CNG pokazała swoją klasę rekordowym osiągnięciem. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył autem na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę.

Na trasie z Wenecji do Sztokholmu średnie zużycie paliwa Citigo CNG wyniosło 2,39 kilograma gazu ziemnego na 100 kilometrów. Jest to o ponad 0,5 kg mniej od danych, jakie podaje producent dla cyklu łączonego według NEFZ, które wynoszą 2,9 kg.  

"Tym rezultatem pokazaliśmy, co można osiągnąć z dobrymi pomysłami, intensywną pracą rozwojową i ciągłą optymalizacją techniczną. Do tego dochodzi udana stylistyka Citigo, jej mała masa własna oraz mały opór aerodynamiczny. Dzięki temu Skoda Citigo CNG można było osiągnąć ten rekord - podkreśla Frank Welsch, członek zarządu ds. rozwoju technicznego firmy.

Absolutny rekord zużycia paliwa Skoda Citigo CNG ustanowiła na przedostatnim etapie pięciodniowej podróży łącznie przez dziewięć krajów Europy. Na tym 515-kilometrowym odcinku Plattner uzyskał średnie zużycie paliwa 2,04 kg na 100 km.

Austriak tak chwali swego oszczędnego towarzysza: "To prawdziwie wszechstronne auto na długie trasy, które mnie nigdy nie zawiodło i którym można zdumiewająco komfortowo podróżować". Plattner jest przekonany, że "Citigo świetnie można pokonywać także długie trasy. Czterodrzwiowe auto dało mi wiele radości z jazdy".
 
Plattner, mistrz jazdy o kropelce, w pięć dni przejechał z Wenecji do Sztokholmu (łącznie przez dziewięć krajów europejskich od Włoch przez Austrię, Czechy, Węgry, Słowację, Polskę, Niemcy i Danię do Szwecji). Była to podróż ze skrajnymi warunkami: żar z nieba we Włoszech, ulewa w Austrii i niekoniecznie wszędzie autostrada.
 
Skoda Citigo CNG perfekcyjnie pokonała trasę. Plattnerowi na końcu podróży przez Europę z budżetu 100 EUR na paliwo pozostała jeszcze do wydania na inne cele kwota 18,76 EUR. Tym samym czeska marka podkreśliła swoją umiejętność produkcji szczególnie oszczędnych modeli, które mają właściwości użytkowe sprawdzające się w rzeczywistych warunkach eksploatacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane