/  / Światowa premiera Volvo S90

Światowa premiera Volvo S90

null
© Volvo
null

Volvo S90 – czyli nowa flagowa limuzyna w ofercie szwedzkiej marki – zaprezentuje się podczas wystawy NAIAS 2016 w Detroit. Tak wynika z nieoficjalnych informacji, krążących w moto-branży.


Międzynarodowy salon motoryzacyjny NAIAS 2016 w Detroit odbędzie się w dniach 13-24 stycznia. Imprezę poprzedzą dni prasowe (11 oraz 12 stycznia).

Według informacji niektórych mediów internetowych, na amerykańskiej imprezie odbędzie się m.in. światowa premiera Volvo S90. Można przypuszczać, że nieco wcześniej marka ze Skandynawii opublikuje pierwsze zdjęcia będące zapowiedzią tej limuzyny klasy wyższej. Może stanie się to już w grudniu?

Gruntowna przebudowa gamy
Przypomnijmy, że szwedzkie Volvo jest obecnie w trakcie realizacji wielkiej ofensywy produktowej. Zakłada ona, że w ciągu najbliższych czterech lat – licząc od momentu premiery XC90 drugiej generacji – wszystkie modele producenta ze Skandynawii zostaną zastąpione zupełnie nowymi konstrukcjami.

Wspomniane wyżej Volvo S90 to rynkowy następca dla S80. Nowa limuzyna bazuje na modułowej platformie SPA, a przód auta zdobić będzie znany już z XC90 układ atrapy chłodnicy oraz światła – projektanci firmy nazywają je "młot Thora".

W klasie wyższej szykują się ponadto do przyszłorocznej premiery takie nowości jak Volvo V90 (zastąpi V70) oraz Volvo V90 Cross Country (zamiast XC70).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane