/  / Światowa premiera Lexusa NX

NOWOŚĆ | Światowa premiera Lexusa NX

null
© Lexus
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

W gamie marki Lexus pojawi się kompaktowy SUV. Samochód otrzymał oznaczenie jako Lexus NX. Wiemy już, że "japończyk" wejdzie do sprzedaży w Polsce i to niedługo.

Lexus NX jako światowa premiera ujrzy światło dzienne podczas najbliższego salonu motoryzacyjnego w Pekinie. Kompaktowy SUV wraz ze swoją nowoczesną stylistyką oraz zaawansowaną technologią wyznaczy standardy dla kolejnych modeli japońskiej marki premium.

Na polskim rynku nowy Lexus oferowany będzie w dwóch wersjach napędowych do wyboru: jako hybrydowy NX 300h oraz z dwulitrowym silnikiem turbodoładowanym jako NX 200t.

Na podkładzie NX-a kierowca znajdzie takie udogodnienia jak np. bezprzewodowa ładowarka urządzeń elektronicznych (np. telefonów), touchpad do sterowania funkcjami samochodu (w tym systemem audio i nawigacją), panoramiczny ekran oraz wielofunkcyjny wyświetlacz, pokazujący m.in. przeciążenia, jakim poddawani są pasażerowie w kabinie.

Lexus NX może zostać wyposażony w projektor Head-Up wyświetlający najważniejsze informacje na przedniej szybie, system monitorowania martwego pola lusterek wstecznych oraz układ alarmujący o ruchu poprzecznym za samochodem (technologia ułatwia wyjazd tyłem na ulicę).

Jak zapowiada generalny importer, polscy klienci będą mogli składać zamówienia na Lexusa NX już w czerwcu. Samochód znajdzie się w naszych salonach sprzedaży w październiku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane