/  / Światowa premiera Golfa R podczas IAA 2013

Światowa premiera Golfa R podczas IAA 2013

VW|
null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy Golf R będzie miał swoją światową premierę podczas tegorocznego salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie. Samochód robi wrażenie mocą 300 KM i przyspieszeniem do 100 km/h w 4,9 sekundy.

Nowy Golf R, zaprojektowany przez Volkswagen R GmbH, w pełni stawia na dynamikę. Ten sportowy samochód napędzany jest nowym silnikiem TSI o mocy 300 KM, nie tylko o 30 KM mocniejszym niż jego poprzednik, lecz także według danych fabrycznych o 18% oszczędniejszym. Moment obrotowy wzrósł o 30 Nm do 380 Nm.

Aby osiągnąć te wartości, silnik przeszedł fazy rozwoju typowe dla silników używanych w sportach motorowych.

Udoskonalony napęd na wszystkie koła 4Motion gwarantuje optymalną trakcję we wszystkich warunkach zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym.

Ciesząca się uznaniem koncepcja Golfa R została zmodyfikowana także stylistycznie. Duże wloty powietrza, specjalnie zaprojektowane zderzaki i progi oraz układ wydechowy z czterema chromowanymi końcówkami jednoznacznie świadczą o sportowym charakterze auta.

Rynkowe nowości wystawy IAA Frankfurt 2013

Nowy Golf R pojawi się na rynku pod koniec roku. Do wyboru będzie manualna skrzynia biegów lub automatyczna przekładnia dwusprzęgłowa (DSG).

Wyposażenie seryjne będzie obejmowało m.in. nowy, progresywny układ kierowniczy, reflektory biksenonowe i 18-calowe obręcze ze stopu metali lekkich z oponami 225/40.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane