/  / Światowa premiera Cayenne S E-Hybrid

Światowa premiera Cayenne S E-Hybrid

Porsche|
null
© Porsche
nullnullnull

W dniu inauguracji targów motoryzacyjnych w Paryżu, odbędzie się światowy debiut Porsche Cayenne S E-Hybrid. To pierwszy hybrydowy SUV premium z możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka (plug-in). Jego średnie zużycie paliwa wynosi zaledwie 3,4 l/100 km.

Za sprawą technologii napędu hybrydowego typu plug-in Cayenne S E-Hybrid zużywa średnio zaledwie 3,4 l/100 km, co odpowiada emisji dwutlenku węgla na poziomie 79 g/km. To znakomite wyniki, zwłaszcza w przypadku auta z napędem na wszystkie koła.

Samochody Porsche z zaawansowanym napędem plug-in zdążyły zresztą spotkać się już z pozytywnym przyjęciem klientów: w ciągu pierwszych 8 miesięcy br. na całym świecie dostarczono 16 698 egzemplarzy modelu Panamera, w tym 1513 sztuk odmiany S E-Hybrid, co daje jej 9-proc. udział w sprzedaży. Producent z Zuffenhausen spodziewa się, że Cayenne S E-Hybrid spotka się z bardzo wysokim zainteresowaniem nabywców.

 Obok Cayenne S E-Hybrid na paryskim stoisku Porsche pojawią się pozostałe wersje odnowionego Cayenne: Diesel, S Diesel, S oraz topowe Turbo. Model wyróżnia się teraz jeszcze bardziej wyrazistą stylizacją i precyzyjniejszym prowadzeniem, wydajniejszymi układami napędowymi oraz bogatszym wyposażeniem standardowym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane