/  / Suzuki z nowym SUV-em?

Suzuki z nowym SUV-em?

null
© Władysław Adamczyk
nullnull

Wygląda na to, że Suzuki ma w planach poszerzenie gamy o kolejny model typu crossover/SUV. Japońska marka chce wykorzystać swoje bogate doświadczenie w budowaniu małych samochodów z napędem 4x4.

Podczas marcowej wystawy w Genewie japońska marka zaprezentowała szerokiej publiczności model Suzuki iM-4. Ten mierzący dokładnie 3693 mm długości prototyp ma napęd na wszystkie koła i wyróżnia się prostym, dość surowym kształtem nadwozia wraz z elementami nawiązującymi do stylu retro (np. kształt reflektorów oraz otwory umieszczone w słupkach "C").

Suzuki iM-4 zawiera bardzo ciekawe elementy konstrukcyjne. Mamy tu bowiem płytę podłogową nowej generacji, która pozwala zwiększyć sztywność konstrukcji przy jednoczesnym obniżeniu jej wagi. Co więcej, Suzuki dąży do uproszczenia procedur produkcyjnych za sprawą skonsolidowania czterech istniejących platform do łącznie trzech i modularyzacji komponentów funkcjonalnych.

Tak strategia pozwoli koncernowi na tworzenie nowych modeli w bardziej wydajny sposób, dostosowany do zmieniających się wymagań rynkowych.


Drugi interesujący element Suzuki iM-4 to natomiast połączenie silnika spalinowego 1.2 Dualjet oraz układu hybrydowego SHVS typu mild hybrid wraz z akumulatorem litowo-jonowym.

Jeśli Suzuki iM-4 trafi do produkcji seryjnej – co przy rosnącej popularności modeli miejskich typu crossover wydaje się prawdopodobne – wówczas wzmocni on gamę obok SX4 S-Cross oraz Vitary, która wchodzi właśnie na polski rynek, ale formą w niczym nie przypomina swojego poprzednika sprzed lat.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane