/  / Suzuki SX4 S-Cross – Silnikowa rewolucja

Suzuki SX4 S-Cross – Silnikowa rewolucja

null
© Suzuki
null

Niebawem na polski rynek trafi nowa wersja japońskiego crossovera po face-liftingu. Dużych zmian można spodziewać się w gamie silnikowej.

W aktualnej jeszcze wersji Suzuki SX4 S-Cross nie oferuje polskim klientom zbyt dużego wyboru jednostek napędowych. Po wycofaniu 120-konnego diesla 1.6 DDIS w gamie pozostał tylko benzyniak 1.6 VVT o mocy 120 KM.

"Japończyk" występuje do wyboru z napędem na przednie koła lub jako 4x4 – w tym wypadku także z bezstopniowym automatem.

Z mocą turbo
Wraz z premierą udoskonalonej wersji Suzuki SX4 S-Cross gama silnikowa zostanie gruntownie przebudowana. I przejdzie w całości na zupełnie nowe jednostki, które zgodnie z duchem czasu oferują turbodoładowanie oraz bezpośredni wtrysk paliwa.

Jak twierdzą wiarygodne źródła, na polskim rynku Suzuki SX4 S-Cross zaserwuje klientom do wyboru dwa benzynowce z rodziny BoosterJet. Bazowa jednostka trzycylindrowa – czyli 1.0 BoosterJet – rozwija moc maksymalnie 110 koni przy 5500 obr/min. oraz do 170 Nm momentu obrotowego.Natomiast druga propozycja to konstrukcja 1.4 BoosterJet. Ten z kolei czterocylindrowiec – znany już z topowej wersji Vitara S – zapewnia 140 koni oraz 220 Nm momentu obrotowego (w przedziale 1500-4000 obr/min). W polskiej gamie występować ma tylko z napędem na wszystkie koła (AllGrip).

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie cen nowego Suzuki SX4 S-Cross...
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane