/  / Suzuki Swift będzie miał większego brata

Suzuki Swift będzie miał większego brata

null
© Władysław Adamczyk
nullnull

Japończycy pracują nad nowym modelem z segmentu B. Ma to być auto o pół numeru większe niż Suzuki Swift. Premiera w Europie – rok 2016.

Podczas niedawno zakończonej wystawy w Genewie japońska marka przedstawiła ciekawie zapowiadający się model koncepcyjny – Suzuki iK-2. Ten mierzący 4023 mm długości samochód z rozstawem osi 2520 mm według zapewnień producenta zadebiutuje na rynku europejskim już na początku 2016.

W samochodzie zastosowano nową platformę Suzuki, która pozwala na redukcję masy pojazdu przy jednoczesnym zwiększeniu sztywności nadwozia. Auto posiada przeprojektowaną konstrukcję podwozia. Wprowadzone zmiany mają pozytywny wpływ na wydajność paliwową, ogólny poziom bezpieczeństwa oraz charakterystykę prowadzenia. Przyczyniają się również do obniżenia poziomu drgań i hałasu w kabinie.

Co więcej, Suzuki planuje unifikację dostępnych platform – poprzez zmniejszenie ich liczby z czterech do trzech – oraz wprowadzenie bardziej funkcjonalnego systemu modułowego montażu komponentów. Dzięki temu budowa nowych modeli przebiegała będzie jeszcze sprawniej, a ich dostosowanie do zmieniających się wymogów rynkowych będzie prostsze.

Wersja produkcyjna Suzuki iK-2 otrzyma jako źródło napędu m.in. turbodoładowaną jednostkę napędową 1.0 Boosterjet z układem bezpośredniego wtrysku paliwa, a także hybrydowy układ SHVS.

Dodajmy na koniec, że nowy model to nie następca dla Swifta, a raczej krok w kierunku wzmocnienia i urozmaicenia oferty marki Suzuki w segmencie B.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane