/  / Suzuki i nowe silniki turbo 1.0 oraz 1.4

Suzuki i nowe silniki turbo 1.0 oraz 1.4

null
© Suzuki
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Japońska marka zapowiada rychłe wprowadzenie na rynek nowej generacji silników benzynowych Boosterjet z turbo. W mocniejszej wersji 1.4 można liczyć na maksymalnie 140 KM.

Boosterjet to najnowsza jednostka turbodoładowana Suzuki z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Połączono w niej małą pojemność z wysokim momentem obrotowym turbosprężarki.  

Kontrolując zawór upustu spalin, który zamyka się celem wytworzenia wyższego ciśnienia doładowania podczas przyspieszania, a pozostaje otwarty podczas normalnej jazdy, Boosterjet obniża straty tłoczenia, dzięki czemu uzyskuje wysoką moc i wydajność paliwową.
 
Nowa technologia rozpylania paliwa w komorze spalania oparta jest na wykorzystaniu 6-otworowego wtryskiwacza paliwa i porcie wirowym. Taka konstrukcja pozwala na efektywny wtrysk paliwa, co skutkuje znacznym obniżeniem zużycia paliwa oraz podwyższeniem mocy silnika.

Pierwsze modele z nowymi silnikami
Silnik Boosterjet oferowany będzie w dwóch wariantach o pojemności 1,0 oraz 1,4 litra. Mniejsza jednostka pojawi się w zupełnie nowym modelu Suzuki Baleno, zapewniając moc 82 kW/110 KM oraz maksymalny moment obrotowy rzędu 170 Nm.

Z kolei jednostka 1.4 Boosterjet – o mocy 103 kW/140 KM  – będzie oferowana w modelu Suzuki Vitara S. Maksymalny moment obrotowy to w tym przypadku 220 Nm, dostępny w przedziale od 1500 do 4000 obr./min.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane