/  / Suzuki Celerio produkowany będzie w ?

Suzuki Celerio produkowany będzie w ?

Suzuki|
null
© Suzuki
nullnull

Najnowsze miejskie Suzuki Celerio zostanie wprowadzone do sprzedaży jeszcze w 2014 roku. Suzuki ogłosza, że produkcja tego modelu będzie miała miejsce w Tajlandii, skąd pojazdy będą eksportowane na pozostałe rynki świata.

Podczas konferencji prasowej na trwającym obecnie Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Bangkoku Suzuki Motor Corporation ogłosiło, że najnowszy model miejski – Celerio – będzie produkowany w Tajlandii.  

Już w maju ruszy produkcja Celerio na tajlandzki rynek, a następnie rozpocznie się produkcja wersji europejskiej, która będzie dostępna w salonach sprzedaży w drugiej połowie 2014.

Suzuki zdecydowało o ulokowaniu produkcji w fabryce Rayong ze względu na jej potencjał produkcyjny i możliwości spełnienia wymagań względem lokalnych specyfikacji modelu Celerio.

"Swift produkowany w tajlandzkiej fabryce jest eksportowany do krajów regionu ASEAN - wyjaśnia Takayuki Sugiyama, prezes Suzuki Motor w Tajlandii. "A dzięki produkcji modelu Celerio, fabryka ta zwiększy eksport na rynki europejskie, tym samym podnosząc swoje znaczenie jako światowe centrum produkcyjne".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane