/  / Suzuki Baleno czyli większy brat Swifta

Suzuki Baleno czyli większy brat Swifta

null
© Suzuki
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Wiosną przyszłego roku do salonów sprzedaży w Europie wjedzie nowy model – Suzuki Baleno. Na liście wyposażenia przewidziano m.in. małą jednostkę benzynową turbo.

Model Baleno, który debiutuje przed szeroką publicznością podczas wrześniowego salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie, mierzy na długość 3995 mm. Na szerokość ma 1745 mm, a na wysokość – 1470 mm. Japońska marka podkreśla rekordową jak na omawiany segment rynku pojemność bagażnika, która przy normalnym ustawieniu foteli wynosi 355 litrów (według VDA).

Baleno bazuje na nowej płycie podłogowej i oferuje technologie, z których część jest zupełną nowością w samochodach marki Suzuki. To na przykład napęd hybrydowy SHVS, czyli technologia typu mild hybrid.

Zamiast hybrydy pod maską Baleno pracować może silnik Boosterjet, czyli 1-litrowa jednostka z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Generuje moc 110 KM oraz 170 Nm maksymalnego momentu obrotowego w przedziale 2000-3500 obr./min.

Do wyboru będzie ponadto jednostka 1.2 Dualjet, która rozwija moc 90 koni.W zależności od wersji wyposażenia Baleno oferować będzie takie elementy jak np. 7-calowy ekran dotykowy, adaptacyjny tempomat z ogranicznikiem prędkości, jak również możliwość zintegrowania telefonu marki iPhone z pokładowym systemem multimedialnym dzięki standardowi Apple CarPlay.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane