/  / SUV-y siłą napędową Mercedesa

SUV-y siłą napędową Mercedesa

null
© Mercedes-Benz
null

Według wcześniejszych zapowiedzi marki ze Stuttgartu, 2015 miał stać się dla Mercedes-Benz rokiem premier spod znaku SUV-ów. I tak rzeczywiście było.

W minionym roku zaprezentowano szereg nowości samochodowych spod znaku srebrnej gwiazdy. Modelami typu crossover/SUV byli tacy gracze jak Mercedes GLS (czyli GL po liftingu), jak również GLE (ML po liftingu), GLE Coupe oraz GLC. Ten ostatni powstał jako następca Klasy GLK.

Z modeli wymienionych wyżej najlepszą sprzedaż na polskim rynku odnotował w ubiegłym roku Mercedes GLC/GLK – z wynikiem blisko 900 egzemplarzy. Z kolei GLE/GLE Coupe zyskał nad Wisłą uznanie 670 klientów, a Klasa G/GL dorzuciła do tego jeszcze prawie 200 sztuk.

Miejsce na podium
W szybko rozwijającym się segmencie crossover/SUV markę Mercedes-Benz reprezentuje jeszcze model GLA. A ten akurat gracz sprzedał się na polskim rynku w liczbie aż 1 150 egzemplarzy. To drugi najlepszy wynik wśród wszystkich Mercedesów – lepiej wypada tylko Klasa C, której ubiegłoroczny wolumen to prawie 1 380 sztuk.

W roku bieżącym do salonów sprzedaży trafi wspomniany wyżej Mercedes GLS. Nadal czekamy też na premierę modelu GLC Coupe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane