/  / SUV-y grupy Fiat kontra Opel Mokka

SUV-y grupy Fiat kontra Opel Mokka

null
© FIAT
nullnullnullnull

Jakie modele we Włoszech cieszą się wśród małych SUV-ów największym wzięciem kupujących? Czy pierwsze skrzypce grają auta rodzimego koncernu FCA – Fiat 500X oraz Jeep Renegade?


Segment małych SUV-ów i crossoverów rośnie bardzo dynamicznie. Klienci coraz częściej decydują się na zakup takich właśnie modeli. Nic więc dziwnego, że przy dużym popycie teraz prawie każdy producent ma już takie auto w ofercie.

Do powyższej grupy zalicza się koncern Fiat Chrysler Automobiles. Włosko-amerykańska grupa w krótkim odstępie czasu wprowadziła dwa swoje modele tego typu – czyli Jeepa Renegade oraz Fiata 500X. Oba samochody cieszą się dużym wzięciem m.in. na rodzimym rynku włoskim.

Fiat 500X i Opel Mokka
Według danych podsumowujących wyniki od stycznia bieżącego roku, to Fiat 500X jest w swoim segmencie najchętniej kupowanym modelem. Do końca września włoski crossover uzyskał w swojej ojczyźnie wynik na poziomie prawie 21 000 rejestracji.

Drugim w zestawieniu graczem jest natomiast Opel Mokka. Na koniec września auto spod znaku błyskawicy traciło do Fiata około 1 300 egzemplarzy.

Czy Fiat utrzyma prowadzenie do końca roku kalendarzowego? Wydaje się to scenariusz tym bardziej prawdopodobny, że we wrześniu kolejność dwóch pierwszych graczy zestawienia była identyczna – czyli Fiat 500X jako #1, natomiast Opel Mokka jako #2.

Renault Captur i Jeep Renegade
We włoskim rankingu najchętniej kupowanych małych SUV-ów kolejne miejsca na liście należą do Renault Captura (#3) oraz Jeepa Renegade (#4). Co ciekawe, auto firmowane logo amerykańskiej marki jest bliźniaczą konstrukcją Fiata 500X. Oba samochody koncernu Fiat Chrysler Automobiles powstają zresztą w tej samej fabryce – we włoskim Melfi.

Można zatem powiedzieć, że w słonecznej Italii mały Jeep czuje się jak w domu.

Czym Mokka wyróżnia się w Polsce?
Na koniec rzut oka na dane rejestracyjne Opla Mokki z rynku polskiego. I co tu mamy? Otóż według danych IBRM SAMAR, Mokka jest liderem zestawienia modeli osobowych, które nad Wisłą notują największe wzrosty sprzedaży w ujęciu ilościowym.

Opel Mokka do końca września uzyskał w Polsce wynik łącznie 3 381 rejestracji, co w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej oznacza wzrost o 1 811 sztuk. Z kolei druga w tych statystykach Suzuki Vitara jest na plusie o 1 683 auta (0 sztuk sprzedanych w 2014).


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane