/  / SUV-y dały się wyprzedzić

SUV-y dały się wyprzedzić

null
© Mercedes-Benz
null

SUV-y oraz klasa wyższa to aktualnie najdynamiczniej rozwijające się segmenty niemieckiego motorynku. W obu przypadkach dynamika wzrostu przekroczyła w maju 30%, jednak Mercedes Klasy S i spółka tym razem okazał się lepszy.

Jak wynika z najnowszego podsumowania danych rejestracyjnych według KBA, najszybciej rosnącym segmentem rynku niemieckiego w maju nie były SUV-y, lecz klasa wyższa/luksusowe, która w porównaniu z analogicznym miesiącem rok wcześniej zanotowała wzrost o dynamice aż prawie 34%.

Najpopularniejszym modelem w omawianym segmencie okazał się Mercedes Klasy S, który w maju miał nieco ponad 900 rejestracji (+229,1%). Dzięki temu udział limuzyny niemieckiego producenta w segmencie wyniósł 31,5%.

Klasa wyższa to w maju segment rynkowy w Niemczech, który zanotował wprawdzie najbardziej dynamiczny wzrost w ujęciu procentowym, jednak stanowi on zaledwie 1% całej sprzedaży (niecałe 2 900 rejestracji). Natomiast na wspomniany wyżej segment SUV przypada udział wynoszący 9,5% przy nieco ponad 26 100 rejestracji w maju (+30,1%).

Liderem statystyk w klasie SUV jest aktualnie Opel Mokka, który w maju miał wynik ponad 2 400 egzemplarzy (+35,5%) z udziałem wynoszącym 9,3%.

Największy udział procentowy w całym rynku niemieckim mają natomiast kompakty (26,1%). W maju tego typu samochody osobowe uzyskały wynik ponad 71 800 egzemplarzy przy niezłej dynamice wzrostu, która wyniosła 15,3%. Liderem w omawianym segmencie pozostaje Volkswagen Golf, który dzięki 20 100 rejestracjom zapewnił sobie udział wynoszący 28%.

W sumie na rynku niemieckim zarejestrowano w maju 274 800 nowych samochodów osobowych. To o 5,2% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane