/  / SUV-y co robią setkę poniżej 5 s.

SUV-y co robią setkę poniżej 5 s.

null
© Daimler AG
nullnull

Kto powiedział, że samochody typu SUV czy crossover nadają się tylko do komfortowej jazdy, a mało w nich dynamicznego ducha? W omawianym segmencie mamy przecież coraz więcej modeli, których osiągi mogłyby zawstydzić niejedno auto sportowe.

Podczas jesiennej wystawy w Paryżu marka Mercedes-AMG zaprezentuje szerokiej publiczności – i to po raz pierwszy – model GLC 43 jako coupe. Dzięki jednostce 3.0 V6 biturbo kierowca samochodu może liczyć na moc 367 koni oraz 520 maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego w przedziale 2500-4500/min.

Mercedes-AMG GLC 43 Coupe osiąga pierwszą setkę na liczniku w czasie około 4,9 sekundy, zaś prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h. Według danych fabrycznych, średnie zużycie paliwa zaczyna się na poziomie poniżej 8,5 l/100 km.

Do wyposażenia seryjnego należą takie elementy jak np. napęd na cztery koła rozdzielający moment z preferencją tylnej osi, przekładnia automatyczna 9G-Tronic, sportowe zawieszenie oparte na wielokomorowym układzie pneumatycznym z adaptacyjną kontrolą oraz 19-calowe obręcze w kolorze czarnym.

Jak zapowiada niemiecki producent, sprzedaż AMG GLC 43 Coupe ruszy oficjalnie 6 października, zaś pierwsze egzemplarze dotrą do salonów w grudniu.

Sportowiec z Zuffenhausen
Sprint do setki w czasie poniżej 5 sekund zapewnia również Porsche Macan Turbo z nowym pakietem Performance. Auto dysponuje podwójnie turbodoładowanym silnikiem 3.6 V6, którego moc "urosła" o 40 KM do maksymalnie 440 koni. Kierowca ma też do dyspozycji większy moment obrotowy (600 zamiast 550 Nm), z którego można korzystać w zakresie od 1500 do 4500/min.

Pierwszą setkę "dozbrojony" Macan Turbo osiąga w ciągu zaledwie 4,4 s (o 0,4 s krócej niż 400-konna wersja Turbo), a prędkość maksymalna to 272 km/h (o 6 km/h więcej).

Porsche Macan Turbo z nowym pakietem można już zamawiać w salonach. Ceny tego topowego wariantu zaczynają się na polskim rynku od 419 070 złotych.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane