/  / Supertest Ekonomii 2014

Supertest Ekonomii 2014

null
© Alfa Romeo
null

Przed nami XI Supertest Ekonomii. Wydarzenie zaplanowano na 14 czerwca. Jak informują organizatorzy, do wyścigu zgłoszono 8 samochodów.

Do tegorocznej edycji Supertestu Ekonomii zgłoszono następujące samochody: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB, Fiat 500L Living 1.6 JTD, Fiat Ducato CNG, dwa Infiniti Q50 w różnych wersjach silnikowych (2.2d oraz 3.5h), SEAT Ibiza 1.6 TDI CR oraz dwie Skody Rapid: Spaceback 1.2 TSI Style Plus i liftback Elegance 1.6 TDI CR DPF.

14 czerwca samochody wyruszą na liczącą ponad 350 km trasę, podzieloną na dwa etapy: start z Warszawy, skąd autostradą A2 i A1 dotrą do Włocławka, a potem skierują się do Płocka. Zgodnie z zasadami bezpiecznego podróżowania, po przejechaniu nieco ponad 200 km między Włocławkiem a Płockiem planowana jest przerwa na posiłek i relaks.

Z Płocka uczestnicy Supertestu dotrą do miejscowości Góra, skąd pojadą do Płońska i dalej drogą krajową 7/S7 wrócą do Warszawy.

Zapowiada się najszybsza edycja Supertestu Ekonomii, gdyż ponad połowa tej trasy prowadzi autostradami, na których dopuszczalna prędkość to 140 km/h. Organizator liczy, że uczestnicy będą z tej możliwości korzystali. Skądinąd będzie ich do tego skłaniał regulamin imprezy, ustalający wysoką przeciętną prędkość na tym etapie.

W dotychczasowych 10 edycjach Supertestu Ekonomii uczestniczyło łącznie 111 samochodów 26 marek. Obok aut osobowych na trasach pojawiały się także autobus, mikrobusy, samochody ciężarowe i dostawcze. W klasyfikacji generalnej (koszt paliwa) sześciokrotnie zwyciężały auta napędzane silnikami wysokoprężnymi, trzykrotnie zasilane gazem ziemnym, a raz triumfował samochód hybrydowy.
           
Sprawdzian jazdy ekonomicznej, ekologicznej i bezpiecznej organizowany jest przez Auto Klub Dziennikarzy Polskich. Nad przebiegiem imprezy czuwać będą sędziowie Moto Auto Klubu.

Supertest wspiera Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane