/  / Superb Combi – Bagażnik jak marzenie

Superb Combi – Bagażnik jak marzenie

null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowa Skoda Superb Combi aspiruje do miana auta, które w swoim segmencie rynkowym oferuje największy i najbardziej praktyczny bagażnik. Jakie argumenty przemawiają na korzyść "czeszki"?

Skoda Superb Combi w nowym wcieleniu jest tylko o 23 milimetry dłuższa od poprzedniczki, jednak jej bagażnik z podniesionymi oparciami tylnej kanapy mieści aż 660 litrów – czyli o 27 litrów więcej niż wcześniej. Po złożeniu siedzeń drugiego rzędu przestrzeń bagażowa powiększa się natomiast do prawie 2 metrów sześciennych.

Wynik na poziomie 1950 litrów pojemności jest zarazem o 85 litrów lepszy w stosunku do Superba Combi poprzedniej generacji. Jak zapowiada producent znad Wełtawy, przewożenie długich rzeczy nie stanowi problemu – oparcie siedzenia pasażera w razie potrzeby można złożyć. Dzięki temu Superb Combi pozwala na transport przedmiotów o długości nawet do 3,1 metra.

Przemyślane rozwiązania
Tak jak limuzyna, tak i Superb Combi jest dostępny z automatycznie otwierającą się tylną pokrywą, która pozwala na bezdotykowe podniesienie – wyłącznie przy pomocy gestu. Aby uzyskać dostęp do bagażnika, wystarczy zwykły ruch stopy pod tylnym zderzakiem.

Opisana funkcja współdziała zarówno z dostępem bezkluczykowym, jak i z systemem uruchamiania silnika KESSY.  
 
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest funkcja "dotknij by zamknąć". Pozwala ona na automatyczne uruchomienie systemu zamykania tylnej pokrywy po jej lekkim pociągnięciu. Połączenie tej opcji z układem KESSY umożliwia zamknięcie bagażnika zdalnie, przy pomocy kluczyka.

Roleta bagażnika została zaprojektowana tak, aby jej obsługa była ograniczona do minimum. Wystarczy lekkie jej naciśnięcie, aby zwinęła się całkowicie, zapewniając dostęp do przestrzeni ładunkowej. Jest ona również automatyczna. Oznacza to, że przy otwarciu tylnej pokrywy samoczynnie odsunie się ona o kilka centymetrów, ułatwiając załadowanie bagaży.

Ponadto, w "kufrze" znaleźć można wyjmowaną latarkę LED, która przydaje się nie tylko wewnątrz auta. Gdy znajduje się w uchwycie, latarka jest ładowana automatycznie podczas jazdy.

Oparcie tylnej kanapy można złożyć naciskając tylko jeden przycisk w bagażniku.

Mnóstwo miejsca i dla pasażerów
W nowym Superbie rozstaw osi jest większy niż dotychczas o 80 mm – do 2841 mm, a rozstaw kół zwiększono do 1584 mm z przodu oraz do 1572 mm z tyłu. Efekt: jeszcze więcej przestrzeni w kabinie pasażerskiej. Wysokość wewnątrz wynosi 995 mm z przodu i 1001 mm z tyłu.
     
Natomiast na wysokości kolan pasażerowie z tyłu mają do dyspozycji aż 157 mm – to około dwukrotnie więcej niż w konkurencyjnym modelu, który jest najbliżej tego wyniku.

Na liście jednostek napędowych przewidziano do wyboru cztery silniki benzynowe (moc maksymalna od 125 do 280 KM) oraz trzy diesle, które generują od 110 do 190 koni. Auto będzie też można wyposażyć np. w napęd 4x4 oraz przekładnię dwusprzęgłową DSG.

Czekamy na ceny
W sprzedaży na polskim rynku nowa Skoda Superb Combi zadebiutować ma we wrześniu. Wersja liftback kosztuje od 79 500 złotych. Odmiana kombi nowego Superba może mieć natomiast cenę w okolicach od 85 000 złotych w górę.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane