/  / Super oszczędny Volkswagen teraz w Polsce

Super oszczędny Volkswagen teraz w Polsce

VW|
null
© Volkswagen
null

Volkswagen zaprezentuje podczas targów Poznań Motor Show najoszczędniejszy seryjnie produkowany samochód na świecie – XL1. Model ten średnio zużywa zaledwie 0,9 litra paliwa na 100 km.


Podczas targów Poznań Motor Show (27-30 marca) Volkswagen zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce cztery następujące modele samochodów:
- VW Polo po zmianach modernizacyjnych
- VW Golf Sportsvan
- VW up! z napędem elektrycznym
- Volkswagen XL1

"Volkswagen przedstawiając nowe modele samochodów często wytycza nowe standardy na rynku i staje się wzorcem dla konkurencji. Nie inaczej jest w przypadku nadchodzących premier. W tym roku na polski rynek wprowadzimy aż 11 nowych modeli, podczas Poznań Motor Show zaprezentujemy cztery z nich - zapowiada Tomasz Tonder, PR Manager marki Volkswagen.

"Po raz pierwszy w Polsce pokażemy nowe Polo. Na szczególną uwagę zasługuje wersja TDI BlueMotion, która zużywa zaledwie 3,1 l paliwa na 100 km, i jest tym samym najoszczędniejszym pięcioosobowym samochodem z silnikiem wysokoprężnym na świecie. Podobnie jest z elektrycznym up! - na przejechanie 100 km tym pięciodrzwiowym samochodem należy wydać zaledwie 6,55 zł. Absolutnym rekordzistą jest Volkswagen XL1, który średnio zużywa 0,9 litra paliwa na 100 km. Jest on najoszczędniejszym seryjnie produkowanym samochodem na świecie".

Dzięki hybrydowemu układowi Volkswagen XL1 może przejechać 50 km wykorzystując tylko i wyłącznie silnik elektryczny, nie emitując przy tym szkodliwych substancji do atmosfery. Wartości, które cechują ten model, to: niska waga (795 kg), dopracowana aerodynamika (Cd 0,189) oraz nisko umieszczony środek ciężkości (wysokość samochodu 1 153 mm). Wszystko to powoduje, że na utrzymywanie stałej prędkości 100 km/h kierowca XL1 potrzebuje 8,4 KM. W trybie elektrycznym na przejechanie 1 km pojazd zużywa mniej niż 0,1 kWh.

Układ napędowy XL1 składa się z dwucylindrowego silnika TDI o mocy 48 KM, silnika elektrycznego o mocy 27 KM, 7-stopniowej przekładni DSG oraz litowo-jonowej baterii. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 160 km/h. Do 100 km/h kierowca przyspiesza w 12,7 sekundy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane