/  / Super limuzyna co kul się nie boi

Super limuzyna co kul się nie boi

null
© Mercedes
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Opancerzony Mercedes-Maybach S 600 Guard to pierwszy samochód z certyfikatem potwierdzającym najwyższy poziom ochrony balistycznej dla pojazdów cywilnych (VR10).

Nowy Mercedes-Maybach S 600 Guard otrzymał certyfikat od urzędu ds. balistyki w Ulmie. Po raz pierwszy spełnia wymagania klasy ochrony VR10 w ramach dyrektywy BRV 2009, wersja 2. Wedle tych wytycznych, nadwozie i okna samochodu muszą wytrzymać ostrzał z karabinu maszynowego nabojami z rdzeniem z utwardzonej stali.

Mercedes-Maybach S 600 Guard spełnia również dyrektywę ERV 2010.

Po kontroli przeprowadzonej przez Federalną Policję Kryminalną Niemiec pojazd otrzymał stosowną akceptację bez żadnych ograniczeń.

Nie rzuca się w oczy
Mercedes-Maybach S 600 Guard mierzy 545,3 cm długości, a rozstaw osi to 336,5 cm. Podróżujący z tyłu mają do dyspozycji przestronną kabinę, dwa luksusowe fotele oraz takie elementy wyposażenia jak np. funkcja wzmacniania głosu.

Zgodnie z koncepcją ochrony Mercedes-Benz, opancerzony Maybach od wersji seryjnej różni się jedynie detalami. Szereg specjalnych modyfikacji technicznych sprawia, że limuzyna pozostanie mobilna w trakcie i po ataku, a zatem będzie w stanie opuścić strefę zagrożenia.

Cena limuzyny Mercedes-Maybach wynosi 470 000 euro plus VAT.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane