/  / Super Jaguar wejdzie do produkcji

Super Jaguar wejdzie do produkcji

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Brytyjczycy potwierdzają plany rozpoczęcia produkcji Jaguara F-Type Project 7. Auto przygotowano z myślą o Festiwalu Prędkości w Goodwood, który rusza 26 czerwca.

F-Type Project 7 jest pierwszym wyczynowym modelem marki stworzonym przez dział Special Operations Jaguar Land Rover. Model zostanie wyprodukowany ręcznie w ilości 250 egzemplarzy.

Roadster inspirowany jest modelem D-Type, który trzykrotnie wygrywał wyścig Le Mans i który w tym roku świętuje swoje okrągłe 60-lecie. Cyfra "7" w nazwie jest natomiast formą uhonorowania 7 zwycięstw marki w tym prestiżowym wyścigu.

Jaguar F-Type Project 7 jest nie tylko najszybszą wersją w gamie F-Type. Model ten znajduje się na samym szczycie wszystkich dotąd produkowanych samochodów marki Jaguar pod względem osiągów oraz mocy silnika.

F-Type Project 7 napędzany jest doładowaną jednostką o pojemności 5,0 litrów, generującą moc 575 KM oraz 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik osadzony jest w wypełni aluminiowym nadwoziu o wadze 1585 kg.


Parametry te pozwalają kierowcy osiągnąć 100 km/h w czasie zaledwie 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 300 km/h.

F-Type Project 7 jest samochodem dopuszczonym do ruchu, posiada chowany dach oraz 196-litrowy bagażnik.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane