/  / Sukces modeli Mazdy w raporcie TUV 2013

Sukces modeli Mazdy w raporcie TUV 2013

Mazda|
null
© Mazda
null

Mazda należy do zwycięzców raportu usterkowości TUV 2013, potwierdzając bardzo dobre pozycje w rankingu w latach poprzednich. Mazda3 jest kolejnym modelem marki wykazującym najmniej wad podczas przeglądów rejestracyjnych TUV.

Średni wynik usterkowości wynoszący zaledwie 2,7% daje Maździe3 drugie miejsce wśród samochodów dwu- i trzyletnich. Dla porównania, średnia dla tej grupy wynosi 6,1%. Również Mazda2 znalazła się wysoko w tej klasyfikacji: z udziałem wynoszącym 3,1% zajmuje piąte miejsce w tej grupie wiekowej.

W grupie samochodów cztero- i pięcioletnich Mazda2 zajmuje drugie miejsce z wynikiem 4,8%, przy średniej dla tej grupy wiekowej na poziomie 10,6%. Wynik 8,7% daje Maździe2 szóste miejsce w grupie samochodów sześcio- i siedmioletnich (średnia: 17,2%), a w grupie pojazdów ośmio- i dziewięcioletnich miejsce ósme z wynikiem 14,2%.

Zaraz przed nią, na miejscu siódmym, z wynikiem usterkowości 13,4% sklasyfikowana została Mazda MX-5, co ponownie potwierdza jej legendarną już opinię niezawodnego roadstera. To samo miejsce model MX-5 zajął też w klasie modeli dziesięcio- i jedenastoletnich; tutaj wynik wynosił 19,7%.

Raport usterkowości TUV 2013

Wyniki raportu usterkowości TUV 2013, który sporządzono na podstawie analizy ponad 8 milionów badań rejestracyjnych w okresie od lipca 2011 do czerwca 2012 r., stanowią kolejny dowód niezawodności i długoterminowej jakości modeli Mazdy.

Renomowany poradnik dotyczący używanych samochodów, który może służyć także jako ważna wskazówka przy zakupie nowego auta, ukazał się we współpracy z magazynem motoryzacyjnym Auto Bild i jest dostępny w sprzedaży od 7 grudnia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane