/  / Stacje miłe kierowcom

Stacje miłe kierowcom

e-petrol.pl/Information Market S.A|

W tym tygodniu notowanie cen paliw na stacjach przynosi interesujący rezultat – widzimy bowiem ruch w dół, który może wynikać z redukcji marż detalicznych.

W tym tygodniu ceny średnie kształtują się w następujący sposób: 5,58 zł/l dla benzyny bezołowiowej 98 (o 1 gr taniej), dla Pb95 - 5,29 zł/l, co daje nam zmianę w dół o 3 gr. Diesel potaniał o 1 gr do poziomu 5,33 zł za litr, natomiast autogaz z ceną średnią 2,63 zł/l jest tańszy o dwa grosze niż przed tygodniem.

Szczególnie interesujące jest to, że autogaz potaniał zaledwie o dwa gorsze - przy tym, gdy w hurcie zmiany są istotnie większe, jednak należy zwrócić uwagę, że paliwo to niezbyt dynamicznie reaguje w momencie, kiedy benzyna Pb95 nie wykazuje zbyt dużego ruchu.

Najtańszą benzynę zobaczyć można w województwach dolnośląskim i śląskim - 5,22 zł/l. Diesel również był najtańszy w województwie śląskim - 5,24 zł/l. Cenowe rekordy dla obu paliw zobaczyliśmy w województwie opolskim - odpowiednio 5,43 i 5,44 zł/l dla benzyny i oleju napędowego
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane