/  / Sprzedaż Dacii w górę

Sprzedaż Dacii w górę

null
© Dacia
null

Sprzedaż Dacii w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku (styczeń-maj) wzrosła o ponad 28 procent.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Do maja 2016 roku zarejestrowano 8129 samochodów marki Dacia, co pozwoliło uzyskać 4,14% udziału w rynku. Na koniec maja 2016 roku marki Renault i Dacia zarejestrowały w sumie 17 330 samochodów osobowych i dostawczych. Hitem sprzedażowym marki pozostaje Dacia Duster. Auto dostępne jest z dwoma rodzajami napędu: na oś przednią i 4x4. Udział sprzedaży wersji czteronapędowej na rynku polskim stanowi ok. 30%. "Cieszymy się z wyników. W ubiegłym roku sprzedaż marki osiągnęła rekordowe wyniki - ponad 550 tysięcy samochodów sprzedanych na wszystkich rynkach świata. Dacia Duster jest hitem sprzedażowym od lat i nie tylko w naszym kraju. Myślę, że samochód ten stanowi rozsądną ofertę relacji ceny do szerokich możliwości auta, dlatego cieszy się tak dużą popularnością – powiedział Grzegorz Zalewski, Dyrektor Generalny Terytorium East.

Dacia sprzedawana jest  w 44 krajach na świecie. Marka ugruntowała swoje piąte miejsce na francuskim rynku samochodów osobowych, a Sandero jest na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży w kategorii samochodów osobowych wybieranych przez klientów indywidualnych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane