/  / Sprzedano 10 000 elektrycznych Renault Kangoo

Sprzedano 10 000 elektrycznych Renault Kangoo

Renault|
null
© Renault
null

Sieć Renault świętuje symboliczną, dziesięciotysięczną rejestrację modelu Renault Kangoo ZE, czyli w 100% elektrycznego samochodu dostawczego.

10 września podczas salonu samochodowego we Frankfurcie klucze do dziesięciotysięcznego Kangoo ZE uroczyście wręczono Gerhardowi Dechowi, dyrektorowi ds. zakupów i technologii w spółce Deutche Bahn.

Samochód ten zostanie przydzielony do specjalistycznego pionu usług serwisowych przedsiębiorstwa.

Kangoo ZE jest liderem wśród elektrycznych samochodów dostawczych w Europie, a jego sprzedaż stanowi dziś niemal 10% wolumenu Kangoo w wersji dostawczej. Ponadto jest to najczęściej wybierany samochód elektryczny we Francji: francuskie firmy zakupiły już około 6 000 egzemplarzy.

Od momentu wprowadzenia na rynek pod koniec 2011 roku Kangoo ZE zbiera pozytywne recenzje w prasie; m.in. otrzymało tytuł International Van of the Year 2012. Wśród klientów cieszy się równie dobrą opinią: jak informuje producent, 95% jego użytkowników jest zadowolonych z zakupu i podkreśla przyjemność z prowadzenia, brak hałasu oraz dużą ładowność.

Wygląd Renault Kangoo ZE został odświeżony w czerwcu tego roku dzięki liftingowi przodu oraz nowemu wyposażeniu, w którym znalazł się multimedialny system z modułem łączności R-Link.

Kangoo ZE jest produkowane wyłącznie we francuskiej fabryce MCA Maubege i sprzedawane w około 20 krajach Europy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane