/  / Sprawdź raport usterkowości DEKRA 2014 online

Sprawdź raport usterkowości DEKRA 2014 online

null
© Mercedes-Benz
null

Raport usterkowości DEKRA 2014 jest już dostępny w internecie. Informacje zawarte w zestawieniu mogą okazać się jednym z dodatkowych źródeł wiedzy dla osób zainteresowanych kupnem samochodu używanego.

W raporcie są dostępne najnowsze informacje dotyczące 400 najważniejszych typów samochodów, które podzielono na 9 klas. Wyniki są dostępne online (PATRZ TUTAJ) oraz na życzenie mogą zostać pobrane na smartfona lub na tablet.

W raporcie DEKRA 2014 uwzględniono usterki typowe dla samochodów używanych. Nie brano przy tym pod uwagę usterek związanych z niewłaściwym serwisowaniem pojazdu, takich jak np. zużyte ogumienie lub zużyte pióra wycieraczek, za które jest odpowiedzialny użytkownik.
 
Dużym plusem dla raportu jest ocena pojazdów w zależności od typu. Dzięki temu osoba zainteresowana kupnem auta może sięgnąć do informacji dotyczących konkretnego typu, którymi jest zainteresowana, i ma możliwość porównania wyników w obrębie tej samej klasy pojazdów albo z wcześniejszym modelem.

W obrębie pojazdów osobowych usterki występowały najczęściej wśród samochodów mini/małych: indeks DMI = 63,7 (im niższy indeks DMI, tym więcej usterek), a także oraz wśród vanów (67,1). Najmniej usterek zaobserwowano natomiast w segmencie samochodów terenowych (74,5) oraz w wyższej klasie średniej/klasie najwyższej (77,1).

Według opracowania DEKRA 2014 największe problemy sprawiały elektryka, elektronika i oświetlenie (16,3%), a zaraz po nich układ hamulcowy (8,5%) i podwozie/układ kierowniczy (5,9%). Kwestia rdzy odgrywa w przypadku nowoczesnych samochodów już tylko podrzędną rolę.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane