/  / Sportowy mistrz oszczędności

Sportowy mistrz oszczędności

Audi|
null
© Audi
null

Audi poszerza gamę oszczędnych i niskoemisyjnych modeli ultra z rodziny A3. Wyposażone w silnik 1.4 TFSI o mocy 150 KM, łączą w sobie sportowy charakter i dopracowaną ekonomikę zużycia paliwa.

Audi A3 1.4 TFSI ultra rozwija maksymalną prędkość 220 km/h i zapewnia sprint od 0 do 100 km/h w niespełna 8,1 sekundy. Z drugiej strony samochód nie ma dużego apetytu na paliwo: według danych producenta w trybie jazdy mieszanej wóz potrzebuje zaledwie około 4,7 l benzyny na pokonanie 100 kilometrów (emisja CO2: 109 g/km).

Silnik TFSI o pojemności 1,4 litra oferowany jest z manualną, sześciobiegową skrzynią biegów lub z siedmiostopniową przekładnią automatyczną S tronic. Jednostka napędowa wyposażona w system odłączanych na życzenie cylindrów (Cylinder On Demand) montowana jest we wszystkich odmianach karoserii tego modelu.

Na rynku dostępne jest także Audi A3 ultra z silnikiem 1.6 TDI. W wersji trzydrzwiowej i w modelu Sportback jednostkę tę montuje już od roku 2013. W przyszłości w taki właśnie silnik wysokoprężny o mocy 110 KM wyposażane będzie A3 sedan.

Według danych producenta, motor zadowala się średnio 3,3 litrami oleju napędowego na 100 kilometrów i emituje zaledwie 88 g CO2 na kilometr.

W rodzinach modelowych A4, A5, A6 i A7 Audi ma już łącznie dwanaście modeli ultra z silnikami TDI i TFSI. We wszystkich zastosowano rozwiązania techniczne obniżające zużycie paliwa i emisje spalin, co przynosi korzyści kieszeni klientów i środowisku naturalnemu.

W tej chwili Audi oferuje razem aż 22 modele ultra.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane