/  / Sportowe Porsche z zastrzykiem mocy

Sportowe Porsche z zastrzykiem mocy

PORSCHE|
null
© Porsche
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Już latem modele Porsche Boxster oraz Cayman będą dostępne na rynku w wersji GTS. Pod maską obu samochodów drzemie 3,4-litrowy silnik typu Boxer 6-cylindrowy, który w przypadku Boxstera GTS rozwija moc 330 KM, a dla Caymana GTS jest to maksymalnie 340 KM.

Odmiany GTS wyróżnia zmodyfikowany przedni i tylny pas, przyciemniane lampy z biksenonowymi reflektorami i standardowym systemem dynamicznego oświetlenia PDLS oraz zewnętrzne oznaczenia w kolorze czarnym z lśniącym wykończeniem. 6-cylindrowe boksery, stosowane do napędu nowych wersji Porsche, bazują na 3,4-litrowych jednostkach z Boxstera S oraz Caymana S. Za sprawą lekkich modyfikacji generują one teraz dodatkowe 15 KM mocy: oznacza to, że silnik Boxstera GTS osiąga moc 330 KM, a Caymana GTS – 340 KM. Dodatkowo, maksymalny moment obrotowy wzrósł o 10 Nm, czyli odpowiednio do 370 Nm oraz 380 Nm.

Do standardowego wyposażenia obu modeli należy pakiet Sport Chrono.

Po wciśnięciu przycisku Sport Plus wersja Boxster GTS z opcjonalną przekładnią PDK przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 4,7 sekundy, a Cayman GTS nawet o 0,1 sekundy szybciej. Prędkość maksymalna Boxstera GTS z manualną, 6-stopniową skrzynią wynosi 281 km/h. Coupe jest jeszcze szybsze: rozpędza się do maksymalnie 285 km/h.

Oba modele jako pierwsze Porsche z silnikami umieszczonymi centralnie są zgodne ze standardem emisji Euro 6 i w wersji z przekładnią PDK zużywają według danych fabrycznych średnio około 8,2 l/100 km (9 l/100 km ze skrzynią manualną).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane