/  / Sportowa premiera Forda w Polsce

Sportowa premiera Forda w Polsce

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnull

26 marca 2014 roku rozpoczyna się Motor Show w Poznaniu. W tym roku Ford Polska zaprezentuje pełną gamę swoich samochodów na powierzchni 900 m2 w pawilonie nr 5. Jednym z prezentowanych samochodów będzie formuła Ford.

Na stoisku Forda będzie miała miejsce oficjalna polska premiera samochodu Ford Transit Connect – Międzynarodowego Vana roku 2014. Zaprezentowana zostanie również osobowa odmiana Forda Tourneo Connect.

Po raz pierwszy w Polsce, na długo przed swoją oficjalną premierą zaprezentujemy również Forda Tourneo Courier, który razem z Tourneo Custom i Tourneo Connect stanowić będą pełną gamę nowej rodziny samochodów osobowych Forda.

Dużą atrakcją będzie bolid Formuły Ford, który wyposażony jest w jednolitrowy silnik Ford EcoBoost. Ta jedyna w swoim rodzaju wyścigówka dopuszczona do ruchu ulicznego, rozwija prędkość 255 km/h i przyśpiesza od 0 do 100km/h w czasie poniżej 4 sekund. Bolid ten ustanowił jeden z najszybszych czasów okrążenia na słynnej północnej pętli Nuerburgring (7,22 min) wyprzedzając tym samym samochody takie jak; Lamborghini Aventador, Pagani Zonda czy Ferrari Enzo. A wszystko to dzięki małemu silnikowi, który w swojej podstawie mieści się na kartce formatu A4. Silnikowi, który dwa razy z rzędu zdobył tytuł Międzynarodowego Silnika Roku 2012 i 2013.

Na stoisku dostępna będzie wystawa z okazji 50. rocznicy Forda Mustanga. Zaprezentowane zostaną dwa piękne egzemplarze tego samochodu, jeden z 1965 roku, a drugi w wersji Boss 302 z 2013 roku. Wszystko to dla uczczenia urodzin tego  kultowego samochodu, tuż przed historycznym wydarzeniem, jakim będzie wprowadzenie go do oficjalnej sprzedaży po raz pierwszy w Europie, a tym samym w Polsce już w przyszłym roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane